Milionowy znak towarowy WeWork

Dyrektor generalny WeWork, Adam Neumann, zwrócił swojej spółce akcje o wartości około 5,9 miliona dolarów. Akcje zostały mu pierwotnie przekazane w ramach wynagrodzenia za transfer praw do znaku towarowego „We”.

 

WeWork to amerykańska firma, która zapewnia wspólną przestrzeń roboczą, tzw. co-working, na potrzeby startupów technologicznych oraz oferuje usługi dla przedsiębiorców, freelancerów, a także małych firm i dużych przedsiębiorstw. WeWork projektuje i buduje fizyczne oraz wirtualne miejsca co-workingowe, a także oferuje usługi biurowe dla przedsiębiorców i firm. Tego typu usługi są ostatnio bardzo popularne wśród freelancerów, którym nie opłaca się wynajmować na potrzeby swojej działalności całego biura.

Na początku września 2019 r. spółka-matka WeWork, We Company, upubliczniła informację, że ​​rozwiązuje umowę przekazania akcji „na polecenie Adama”. 5,9 miliona dolarów zostało wypłacone Neumannowi po tym, jak WeWork zmienił nazwę w styczniu tego roku na We Company.

Akcje spółki zostały zwrócone We Company. Teraz posiada ona wszystkie przyznane prawa ochronne na znaki towarowe z rodziny znaków „We”. Rodzina znaków towarowych to zbiór oznaczeń używanych przez jednego uprawnionego, które posiadają wspólny człon, w tym przypadku – człon „We”.

Co więcej, WeWork mianował na członka swojej rady nadzorczej Frances Frei, profesor Harvard Business School i byłą szefową kierownictwa i strategii w Uber. Frei jest pierwszą członkinią rady nadzorczej w WeWork. Ruch ten można tłumaczyć zarówno generalnymi zmianami w spółce, jak i silną krytyką w całości męskiej rady nadzorczej.