Brytyjska spółka Virgin Enterprises Limited pozwała we wrześniu 2018 r. jej zdaniem „fikcyjny” podmiot o naruszenie znaku towarowego „Virgin”. Pozew, który został wniesiony do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku, wskazuje, że Virgin Capital Partners (rzekomo „fikcyjny” podmiot), obywatel amerykański Frenchie Benjamin i dostawca usług internetowych Namecheap są odpowiedzialni za naruszenie znaku towarowego.
Virgin to brytyjski międzynarodowy koncern założony przez przedsiębiorców Sir Richarda Bransona i Nika Powella. Virgin jest właścicielem ponad 100 zarejestrowanych w samych Stanach Zjednoczonych znaków towarowych, które zawierają słowo „Virgin” jako element dominujący. Ponadto Virgin posiada ponad 4500 nazw domen, które zawierają znak „Virgin”. Namecheap jest rejestratorem domen dla stron virgincapitalpartners.com i virgincapitalpartners.net, które zostały zarejestrowane przez Frenchiego Benjamina.
Virgin zarejestrował znak towarowy „Virgin” w zakresie wielu towarów i usług, w tym w zakresie podróży lotniczych i telefonów komórkowych, jako że linia lotnicza i telefonia komórkowa to dwa największe biznesy Virgin.
W listopadzie 2016 r. Frenchie Benjamin uruchomił stronę virgincapitalpartners.net. Według Virgin strona wyświetla w widocznym miejscu znak „Virgin” w związku z usługami finansowymi. Koncern podniósł w pozwie, że próbował rozwiązać spór z Benjaminem i Namecheapem pozasądowo, jednak Benjamin odmówił uznania naruszeń, a zamiast tego usiłował uśpić czujność Virgin, by koncern uznał, że zaprzestanie on korzystania ze znaku „VIRGIN”.
W czerwcu 2017 r. Virgin wysłał list do Benjamina, informując go o dalej istniejącym naruszeniu. Po wysłaniu listu strona internetowa została wyłączona. Miesiąc później wygasły dwie rejestracje nazw domen. Chociaż Virgin udało się uzyskać nazwę domeny „virgincapitalpartners.net”, to jednak Benjamin ponownie wykupił adres „virgincapitalpartners.com”.
W grudniu 2017 r., po tym, jak Frenchie Benjamin ponownie przejął stronę, koncern przesłał mu kolejne pismo zakazujące mu rażącego i umyślnego naruszania znaku towarowego. Benjamin odmówił zmiany nazwy lub wyłączenia strony internetowej, chyba że Virgin zgodziłby się na zapłatę rekompensaty finansowej.
W złożonym niedawno pozwie Virgin domaga się odszkodowania, stałego nakazu przeciwko stronom i przeniesienia własności virgincapitalpartners.com na firmę.