Conor McGregor złożył w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) odwołanie od decyzji w sprawie odmowy rejestracji znaku towarowego przeznaczonego do oznaczania odzieży. W lutym tego roku EUIPO nie zgodziło się na rejestrację na rzecz McGregora, irlandzkiego zawodnika mieszanych sztuk walki, znaku towarowego z jego nazwiskiem, ze względu na sprzeciw wniesiony przez holenderską firmę sprzedającą odzież i akcesoria pod marką „McGREGOR”.
EUIPO odrzuciło zgłoszenie znaku towarowego zawodnika dokonane poprzez jego dublińską spółkę McGregor Sports & Entertainment Ltd (MESL) po uwzględnieniu sprzeciwu McGregor IP B.V. z Schiphol. Holenderska firma sprzedająca odzież i akcesoria pod marką „McGREGOR” wskazała w postępowaniu przed EUIPO, że konsumenci mogą sądzić, iż towary sprzedawane przez firmę Conora McGregora są częścią linii produktów sprzedawanych przez sprzeciwiającą się spółkę.
EUIPO uznało, wbrew opinii Conora McGregora, oba znaki towarowe – wnioskodawcy i holenderskiego przeciwnika – za wizualnie i fonetycznie podobne w wysokim stopniu. Odwołanie od decyzji EUIPO jest najświeższym rozdziałem trwającej trzy i pół roku bitwy między MESL Conora McGregora i McGregor IP w sprawie spornego znaku towarowego.
W odwołaniu spółka zawodnika mieszanych sztuk walki oświadczyła, że zgłoszenie znaku towarowego przez firmę Conora McGregora różni się od znaku wcześniejszego tym, że zawiera imię „Conor”, które nie jest obecne w znakach towarowych McGregor IP B.V. Zdaniem zgłaszającego, konsument nie pomyliłby się i nie doszedł do wniosku, że sprzedawane pod tym znakiem towary pochodzą od holenderskiej firmy.
Conor McGregor nie ma ostatnio szczęścia do znaków towarowych. W 2018 r. plany McGregora dotyczące uzyskania znaku towarowego dla jego planowanej whisky „Notorious” zostały zniweczone po wycofaniu zgłoszenia znaku towarowego dla whisky w obliczu sprzeciwu browarnika z Carlow, który już wcześniej zarejestrował znak towarowy na oznaczenie „Notorious” dla tego alkoholu. McGregor finalnie wypuścił co prawda na rynek swoją whisky, ale pod inną nazwą – „Proper No Twelve”.