Victoria Beckham projektuje spór o znak towarowy

Była członkini popularnego w latach 90. girlsbandu Spice Girls, a obecnie projektantka mody, Victoria Beckham, mierzy się aktualnie ze sporem sądowym w Australii dotyczącym znaku towarowego.

Victoria Beckham skierowała w Australii działania prawne przeciwko firmie z branży pielęgnacji skóry ze względu na łudzące podobieństwo oznaczeń handlowych. Oznaczenia, które stosuje firma kosmetyczna, mają być według projektantki zbyt podobne do jej własnych znaków towarowych, chroniących inicjały „VB”. Spółka VB Skinlab z Sydney chciała zarejestrować w Australii znaki towarowe „VB Salon” i „VB Skinlab”. Firma planuje wprowadzać na rynek usługi salonów kosmetycznych, produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyki. Victoria obawia się na tym tle konfliktu ze swoją własną marką, która, jak twierdzi, jest kojarzona z literami V i B. Wokalistka, która została projektantką, wykorzystuje swoje inicjały do sprzedaży luksusowej odzieży damskiej oraz linii kosmetyków stworzonych we współpracy z marką Estée Lauder.

Brytyjska projektantka miała w ostatnich miesiącach sporego pecha, a jej marka modowa wykorzystująca znaki towarowe „VB” odnotowała niemałą stratę finansową za 2019 r. W rezultacie, by poprawić finanse, gwiazda zamknęła część swoich sklepów, a następnie zmniejszyła liczbę zatrudnianego w nich personelu.

Zła passa Victorii Beckham nadal trwa. W kwietniu 2020 r. projektantka znalazła się pod ostrzałem opinii publicznej po tym, jak pojawiły się doniesienia, że planuje zwolnić dziesiątki swoich pracowników z powodu pandemii koronawirusa. To posunięcie może doprowadzić do tego, że firma gwiazdy otrzyma dziesiątki tysięcy funtów z pieniędzy podatników na pokrycie wynagrodzeń tych pracowników, mimo że prywatny majątek Posh Spice wycenia się na 335 milionów funtów.