Nissan w grze

Polskie studio deweloperskie z Warszawy, ECC Games, uzyskało zgodę na wykorzystanie w ramach umowy licencyjnej znaku towarowego „Nissan” w swojej najnowszej grze, „Drift21”. Studio ma już na koncie inną grę o tematyce motoryzacyjnej, „Car Mechanic Simulator”. Teraz ECC Games wzięło na warsztat wyścigi samochodowe.

 

Gry komputerowe, jak i te dostępne w ramach aplikacji mobilnych, zachwycają mnogością szczegółów, które dorównują jakością obrazowi w przemyśle filmowym. Detale, na które gracz zwraca uwagę w grach opierających się na motoryce wyścigów samochodowych, to między innymi wygląd konkretnych modeli pojazdów. Aby jednak pokazać w grze konkretną markę i model samochodu, niezbędna jest zgoda jego rzeczywistego producenta na wykorzystywanie oznaczeń handlowych w celach komercyjnych. Zazwyczaj rozwiązuje się to poprzez udzielenie licencji na wykorzystywanie znaku towarowego.

Warszawskie studio projektujące gry komputerowe, ECC Games, zawarło taką umowę licencyjną z producentem samochodów Nissan. Wizerunek konkretnych modeli Nissana wraz z oznaczeniem ich znakiem towarowym będzie wykorzystywany w najnowszej grze studia, „Drift21”. Umowa została podpisana w grudniu ubiegłego roku. Sama gra będzie zaś wypuszczona na rynek w tym roku.

Nissan to nie jedyny znak towarowy z dziedziny motoryzacji, który będzie wykorzystywany w najnowszej produkcji polskiego studnia. ECC Games zawarło również umowy licencyjne dotyczące wykorzystania znaków towarowych należących do takich marek, jak Mazda, Subaru i BMW. Spółka wskazuje, że dokłada w ten sposób wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom graczy.