Udaremniony handel podróbkami

Handel podrobionymi towarami znanych marek to proceder, którego trudno pozbyć się z rynku. Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie oraz policjanci z Komendy Powiatowej w Przysusze odnieśli w tym zakresie sukces, dokonując w połowie lutego 2020 r. zabezpieczenia odzieży i galanterii opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi o wartości szacowanej na ponad 5 milionów złotych.

 

Podrabianie znaków towarowych znanych marek to nieuczciwy, ale niestety lukratywny proceder. Walczą z nim służby celne oraz policja. Tym razem służbom udało się wspólnymi siłami przeprowadzić skuteczne działania na terenie gminy Tarczyn. Podróbki odzieży i dodatków były przechowywane na prywatnej posesji. Policja i celnicy zatrzymali w związku z tym trzy osoby, mężczyzn w wieku od 18 do 46 lat.

Zatrzymani to właściciel towarów opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi oraz jego pracownicy. Mężczyźni potwierdzili, że odzież była przeznaczona do sprzedaży. Na terenie posesji, na której przeprowadzono działania, znaleziono również naszywki, które miały znaleźć się na kolejnych partiach odzieży.

Wprowadzanie do obrotu towarów opatrzonych podrabianymi znakami towarowymi może nie tylko spowodować podniesienie roszczeń cywilnoprawnych uprawnionych z naruszonych w ten sposób znaków towarowych, ale i stanowi przestępstwo, zagrożone nawet karą pozbawienia wolności.