Znaki zdradzające plany

Jak się okazuje, Samsung nie odnowił rejestracji znaku towarowego „Galaxy Note”. Czy zdradza to plany giganta technologicznego na przyszłość i oznacza, że koreańska firma planuje zakończyć sprzedaż tej linii produktów?

 

Samsung zdążył już ujawnić, że nie wypuści w tym roku smartfona z serii Galaxy Note. Firma potwierdziła jednak, że nowe urządzenie Galaxy Note może pojawić się w przyszłym roku. Ale co z długoterminowym planem linii Galaxy Note? Wygląda na to, że firma nie jest zainteresowana jej odświeżaniem.

Co ciekawe, południowokoreański koncern przedłużył ochronę znaków towarowych „Galaxy A”, „Galaxy M”, „Galaxy S” i „Galaxy Z”. Na liście wyraźnie brakuje jednak znaku towarowego „Galaxy Note”. Chociaż nie można powiedzieć na pewno, co to dokładnie oznacza, może to wskazywać na długoterminowy plan Samsunga dotyczący linii Galaxy Note. Firma może w przyszłości nie wprowadzić na rynek żadnego większego urządzenia Galaxy Note. Zamiast tego może planować sprzedawać linię Galaxy Fold jako jej zamiennik.

Ruchy dotyczące zgłoszeń i przedłużeń znaków towarowych mogą ujawniać plany firm i koncernów dotyczące poszczególnych produktów. Zazwyczaj pilnują one swojej własności intelektualnej i o nią dbają. Rzadko zdarza się, że brak przedłużenia ochrony znaku towarowego stanowi niedopatrzenie, raczej jest to wynik pewnej strategii przedsiębiorstwa.